O NAS
Fundacja Humanitarna Folkowisko działa od 24 lutego 2022 roku. Wraz z pierwszym dniem wojny w Ukrainie członkowie Fundacji stanęli na pierwszej linii pomocy uchodźcom, organizując pomoc mieszkaniową, tworząc miasteczko humanitarne po ukraińskiej stronie przejścia granicznego Budomierz-Hruszów oraz Krakowiec-Korczowa, a także wywożąc tony pomocy humanitarnej w głąb UA. Przez pierwszy miesiąc wojny Fundacja Humanitarna Folkowisko wysłała do potrzebujących w Ukrainie blisko 2000 ton pomocy humanitarnej, która dotarła do najbardziej potrzebujących w miastach takich jak Mariupol, Kijów, Charków, Sumy czy Chersoń.
Po ponad roku od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Folkowisko nieprzerwanie wspiera swoich sąsiadów i nadal dostarcza potrzebującym pomoc humanitarną, jednak działania Fundacji znacznie się poszerzyły.
Zespół

Aleksander Sola
Prezes Fundacji
Student politologii, wieloletni członek stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko. Zaangażowany w szereg projektów społecznych i kulturalnych organizowanych przez stowarzyszenie. Współorganizator odbywającego się od 13 lat we wsi Gorajec w województwie Podkarpackim festiwalu Folkowisko. Koordynator internetowego projektu “Kultura w kwarantannie”, a także pierwszego w pełni interaktywnego festiwalu “Pierwszy rok w chmurach” – odbywającego się online w czasach szalejącej pandemii koronawirusa. Były członek zespołu zajmującego się promocją i social mediami na Cieszfanów Festiwal. Współzałożyciel Fundacji Folkowisko, od początku wojny w Ukrainie zaangażowany w doraźną pomoc uchodźcom i wysyłkę pomocy humanitarnej na tereny objęte konfliktem zbrojnym.

Volodymyr Mykhalyshyn
Wiceprezes Fundacji
Prawnik, mówca, specjalista ds. szkoleń team buildingowych, osoba publiczna, wiceprezes polskiej fundacji charytatywnej, wolontariusz. Koordynator edukacyjnych projektów psychologicznych na Ukrainie i w Polsce.

Radosław Mysłek
Członek Zarządu
Posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży eventowej, w tym ponad 10 lat w roli kierownika produkcji Pol’and’Rock Festiwalu (wcześniej Przystanek Woodstock). Koordynował, między innymi, współpracę organizatora z administracją samorządową oraz ze wszystkimi służbami profesjonalnymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Współpracował przy produkcji oraz zabezpieczeniu wielu imprez sportowych, a także eventów plenerowych i zamkniętych. Zainteresowania – bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie kryzysowe, podróże.

Marcin Piotrowski
Członek Rady Fundacji
Socjolog, animator kultury, dziennikarz, youtuber, specjalista marketingu miejsc. Pomysłodawca i koordynator odbywającej się w trakcie epidemii koronawirusa akcji „Kultura w kwarantannie”. Dyrektor wybranego do grona najlepszych festiwali Europy – Folkowiska. Twórca i koordynator licznych kampanii społecznych np. „Jestem ze wsi”, „Globalna Baba”, oraz kampanii promocyjnych np. „Niezapominajki – Satisfaction”. Radny powiatowy, przewodniczący komisji Promocji, Kultury i Turystyki Rady Powiatu Lubaczowskiego. W roku 2016 otrzymał tytuł „Wybitny Polak” w Irlandii nagrody Teraz Polska, oraz Statuetkę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i promocji. Pełnił funkcję dyrektora promocji CieszFanów Festiwal. Jego terenem działania jest prowincja, tereny defaworyzowane (małe miasteczka i wieś). Specjalizuje się we współpracy i doradztwie organizacjom pozarządowym w temacie promocja i fundrisingu, koordynuje projekt Aktywne Pogranicze na terenie powiatu lubaczowskiego.