skip to Main Content

Wierzymy w kulturę

Fundacja Humanitarna Folkowisko to wojenne dziecko Stowarzyszenia Folkowisko. A to Stowarzyszenie od początku zakładało działania związane z szeroko pojętą kulturą. Kiedy pomoc humanitarna została bardziej ustrukturyzowana i nabrała lepszej organizacji, my wróciliśmy również do działań kulturalnych. W tym wszystkim nie chcieliśmy jednak zapomnieć o Ukrainie. Dlatego skupiliśmy się na organizacji wydarzeń, w które mogliśmy zaangażować społeczność z Ukrainy.

Do tej pory odbyło się około 30 koncertów m.in.: w katedrze Notre-Dame w Kanadzie, w Ennis w Irlandii, Krakowie, Rzeszowie, Warszawie, Lublinie oraz Gorajcu.

Oto kilka  przykładów:

  • Koncert w Katedrze Notre Damme w Kanadzie,
  • Koncert zespołu Hańba dla wolontariuszy w magazynie w Cieszanowie,
  • Występ zespołów Kirszenbaum i ukraińskiego wokalisty Gordiya Starukha na krakowskich Wiankach,
  • Charytatywny koncert dla Ukrainy, gruzińskiego zespołu Trio Mandili

i wiele innych. Oczywiście nie można zapomnieć o organizowanym przez Stowarzyszenie  festiwalu Folkowisko, który zapewnił bardzo wiele atrakcji pokazujących wsparcie dla Ukrainy. Przede wszystkim na muzycznej scenie festiwalu pojawiły się ukraińscy wykonawcy m.in. Gordiy Starukh, Joryj Kloc i zespół Rockoko. Nie zabrakło również akcentu ukraińskiego w debatach i dyskusjach, a także w strefie tanecznej, gdzie grupa dziewczyn z Ukrainy prowadziła żywiołowe warsztaty taneczne.

 

pl_PLPolish