skip to Main Content

Animals Superheroes

 

Animals Superheroes- wspieramy zwierzęta w Ukrainie. Bezimienna armia na czterech łapach. Kulawe, ranne, wyniszczone – kręcą się w kółko w poszukiwaniu swoich rodzin. Nie rozumieją, dlaczego ludzie uciekli, a ich domy legły w gruzach? Dlaczego zamiast niewinnego śmiechu dzieci, które bawiły się z nimi na podwórkach, słychać tylko wybuchy spadających bomb? Na terenach okupowanych i w miastach, gdzie toczą się regularne walki, wciąż mieszkają Ukraińcy i wciąż są zwierzęta. Te bardziej śmiałe lgną do człowieka – szukają opieki, wody i jedzenia, w zamian oferując swoją przyjaźń, oddanie i odrobinę zwierzęcej beztroski. Inne umierają w samotności, po cichu – z pragnienia albo z głodu, w opustoszałych domach czekając na powrót swojej rodziny albo zamknięte za kratami schronisk, które znalazły się pod kontrolą rosyjskich zbrodniarzy. W odpowiedzi na aktualne potrzeby oraz nawiązanie współpracy z podmiotami prowadzącymi w Ukrainie działalność prozwierzęcą (schroniska w Kijowie, Dniepropietrowsku oraz wolontariusze docierający za linię frontu, stanowiący jedyne źródło dostaw towarów w okupowanych ukraińskich miastach), zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc finansową lub rzeczową, która uratuje przed śmiercią naszych mniejszych braci z Ukrainy. Z pieniędzy ze zbiórki będą na bieżąco realizowane zakupy:

– karmy dla psów i kotów (część dostarczana osobiście, niektóre wysyłane na wschód przez https://novaposhta.ua/

-sprawdzony przez nas i najtańszy obecnie sposób dostarczania towarów na wschód Ukrainy, także na paletach);

– podstawowych środków medycznych dla schronisk (preparaty ppasożytnicze, odrobaczające, w tym nadirofilarozę, zabezpieczające pkleszczom, ppchłom oraz na nużycę(np. Advocate), preparaty na choroby skóry, testy FIV/FELV;

– specjalistyczne zapotrzebowanie zgłaszane przez ukraińskie lecznice dla zwierząt;

– kojce dla psów i transportery dla mniejszych zwierząt.

Istnieje także możliwość wsparcia poprzez przesłanie wyżej wymienionych rzeczy bezpośrednio na adres magazynu Fundacji lub do Paczkomatu InPost:

Magazyn Fundacji Folkowisko: ul. Kościuszki 76B, 37-611 Cieszanów, tel. 505 422 007

PaczkomatInPost: CIN01M Cieszanów, ul. Cerkiewna 2, mail: tmierzwa@ponet.pl , tel. 505 422 007

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wszelką pomoc – udostępnianie naszej zbiórki i dobre myśli

pl_PLPolish